Skip Navigation

Salt Lake City, Utah - Utah Governor Jon M. Huntsman, Jr., has forwarded the following nominees to the Utah State Senate to consider for confirmation on Wednesday, November 9, 2005.

 

Board of Child and Family Services:
  • Gerald J. Blackburn is appointed to replace Vicki Cottrell as a member of the Board of Child and Family Services, a term to expire July 1, 2008.
  • Sterling Ray Church is appointed to replace Bridgette Borsch as a member of the Board of Child and Family Services, a term to expire July 1, 2008.
Private Activity Bond Review Board:
  • Art Hunter is reappointed as a member of the Private Activity Bond Review Board, a term to expire March 3, 2009.
  • Lee Gardner is appointed to replace Linda Lunceford as a member of the Private Activity Bond Review Board, a term to expire March 3, 2009.
  • Tom Hardy is appointed to replace Harley Hales as a member of the Private Activity Bond Review Board, a term to expire March 15, 2007.
Health Facility Committee:
  • Jill Andrews is reappointed to the Health Facility Committee, a term to expire July 1, 2008.
  • Keith Tintle is reappointed to the Health Facility Committee, a term to expire July 1, 2008.
  • Mary Peterson is reappointed to the Health Facility Committee, a term to expire July 1, 2008.
  • Galen K. Ewer is reappointed to the Health Facility Committee, a term to expire July 1, 2008.

 

If you found this news piece interesting, please consider sharing it through your social network.